BLOG O PRAWIE DLA RESTAURATORÓW

Autorzy

Home / Autorzy

Witam Cię Czytelniku.

Cieszę się niezmiernie, że trafiłeś na naszego bloga. Nazywam się Edyta Duchnowska i jestem radcą prawnym. Zawodowo od 10 lat zajmuje się doradztwem na rzecz przedsiębiorców. Moja praca sprowadza się nie tylko do suchego analizowania przepisów prawa, ale również do bieżącego doradztwa wybiegającego w przyszłość. Często mówię swoim klientom, że muszę roztoczyć przed nimi wizję „czarnowidztwa”, aby starannie i dokładnie planowali swoje działania. Negatywne skutki pochopnych czy nieprzemyślanych pod kątem prawnym decyzji biznesowych mogą odczuwać po latach.

Od wielu lat zajmuję się prawem własności intelektualnej wspierając moich klientów w szczególności w tej dziedzinie prawa.

Jednak z biegiem lat w ramach mojej działalności prowadzonej ze wsparciem młodych adeptów sztuki prawniczej oraz innych specjalistów, wykształciła się również specjalizacja kancelarii związana z obsługą branży HoReCa. Osoby działające w tej branży borykają się z problemami wspólnymi dla każdego przedsiębiorcy. Wiele zagadnień i problemów jest zindywidualizowanych właśnie do obszaru ich działalności gastronomicznej. Cieszę się, że w raz z moim zespołem możemy ich wspierać.

Pomimo że swoją pracę zawodową mocno wiążę z branżą kreatywną działającą w obszarze prawa autorskiego, to z perspektywy lat widzę, że obie branże, choć na pierwszy rzut oka tak bardzo różne mają wiele wspólnego. Bardzo często branża restauracyjna dla swojego sukcesu wymaga kreatywnego, twórczego działania. Mnie osobiście cieszy to, że wielokrotnie mogę łączyć swoje obie specjalizacje, ponieważ bardzo często wspieram swoich klientów restauratorów w kampaniach reklamowych, działaniach związanych z promocją marki i z tematyką znaków towarowych, czy też w obszarze zagadnień związanych z franczyzą.

Oczywiście prawo to nie jedyna moja pasja. Wraz z moim synem każdą wolną chwilę spędzamy w górach jeżdżąc na nartach, a latem dbamy o formę fizyczną na kolejny sezon.

Skontaktuj się:

tel.: +48 602 378 913
mail: edyta@duchnowska.pl

Bloga współtworzy ze mną Pani Izabela Wardaszko, która jest aplikantem radcowskim. Z wyróżnieniem ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a obecnie współpracuje z Kancelarią i z sukcesami wspiera klientów Kancelarii w branży HoReCa w ich bieżącej działalności.

W wolnych chwilach oddaje się swojej drugiej pasji – aranżacji wnętrz oraz lubi aktywnie spędzać czas.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą specjalizacją oraz do lektury naszego bloga.

SKONTAKTUJ SIĘ

Masz pytanie? Napisz do nas!